Definiowanie ustawień spostrzeżeń

Można definiować ustawienia dotyczące spostrzeżeń i obserwacji spostrzeżeń, aby sterować synchronizacją, zmianami statusu i ograniczeniami w scalaniu.

  1. Wybierz kolejno opcje Obiekty > Spostrzeżenia > Konfiguracja spostrzeżeń.
  2. Określ organizację, dla której mają być definiowane ustawienia.
  3. Określ następujące informacje:
    Chroń dane nagłówka
    Ewentualne wybranie tej opcji powoduje, że dane nagłówkowe spostrzeżenia na ekranie Obserwacje spostrzeżenia i na karcie Spostrzeżenia ekranu Zlecenie pracy są zabezpieczone przed zmianami, jeśli spostrzeżenie zawiera więcej niż jedną obserwację.
    Uwaga

    Zabezpieczenie poszczególnych pól nadal zależy od wyborów dokonanych na karcie Spostrzeżenia ekranu Ustawienia kontroli wersji.

    Chroń dane obserwacji w nagłówku
    Opcjonalne wybranie tej opcji powoduje zabezpieczenie danych obserwacji na ekranie Spostrzeżenia w trybie aktualizacji.
    Synchronizuj nagłówek z obserwacją
    Określ, kiedy dane obserwacji mają być synchronizowane ze skojarzonym nagłówkiem spostrzeżenia.
    Ograniczenia w scalaniu

    Określ, które spostrzeżenia można wybierać do scalenia.

    Ustawienie Bez ograniczeń oznacza, że nie ma żadnych ograniczeń. W przypadku wybrania ustawienia Z ograniczeniami zawartości pól Obiekty, Typ, Komponent, Poziom systemu, Poziom podzespołu, Poziom komponentu i Poziom materiału muszą być identyczne lub puste.

    W przypadku wybrania ustawienia Podobne obiekty tylko wartości w polu Obiekty muszą być identyczne. W przypadku wybrania ustawienia Podobny typ tylko wartości w polu Typ muszą być identyczne. A w przypadku wybrania ustawienia Podobny komponent identyczne muszą być tylko wartości w polach Komponent, Poziom systemu, Poziom podzespołu, Poziom komponentu i Typ materiału.

    Używaj statusu obserwacji

    Określ, czy wymagane są ręczne zmiany statusu obserwacji niezgodności.

    W przypadku ustawienia Tak użytkownik musi ręcznie zmienić status. W przypadku ustawienia Nie system zabezpieczy status przed zmianami i nigdy nie wprowadza zmian.

    W przypadku wybrania ustawienia Automatycznie system chroni status i automatycznie wprowadza aktualizacje.

    Uwaga

    Wybranie ustawienia Tak w polu Status obserwacji powoduje, że pola Status: Zastąpione oraz Status przy ponownej inspekcji stają się wymagane.

    Status: Zastąpione
    Opcjonalnie określ status obecnie zatwierdzonej obserwacji po zatwierdzeniu nowej obserwacji. Można wybrać dowolną wartość, o ile jest powiązana z kodem systemowym zatwierdzenia lub zastąpienia.
    Status przy ponownej inspekcji

    Opcjonalnie określ wartość statusu nowych obserwacji tworzonych przy ponownej inspekcji istniejącego spostrzeżenia. Ustawienie to używane jest przy do automatycznym generowaniu obserwacji podczas zwalniania zleceń pracy KZ lub schematów utrzymania.

    Używane jest także przy ręcznym tworzeniu nowej obserwacji dla istniejącego spostrzeżenia na ekranie Obserwacje spostrzeżeń.

    Automatyczny status przy zatwierdzeniu
    Opcjonalnie określ status, który powinien być automatycznie ustawiany dla wszelkich niezakończonych obserwacji skojarzonych ze zleceniem pracy.

    Ten mechanizm działa tylko wtedy, gdy obserwacja została utworzona dla zlecenia pracy lub była przeznaczona do ponownej inspekcji, a rekord został zmieniony. Pozostawienie pustego pola spowoduje, że system nie zezwoli na zamknięcie zlecenia pracy.

    Automatyczny status przy pominięciu
    Opcjonalnie określ status, który powinien być automatycznie ustawiany dla wszelkich skojarzonych ze zleceniem pracy obserwacji, które są przeznaczone do ponownej inspekcji.

    Ten mechanizm działa pod warunkiem, że rekord nie został zaktualizowany (został pominięty). Pozostawienie pustego pola spowoduje, że system nie zezwoli na zamknięcie zlecenia pracy.

    Uwzględnij stany przy ponownej inspekcji
    W przypadku wybrania tej opcji system podczas tworzenia nowej obserwacji skopiuje wartości wagi, intensywności, rozmiaru, ważności i wymuszonej zmiany daty następnej inspekcji z nagłówka powiązanego spostrzeżenia do nowo tworzonej obserwacji. W przeciwnym razie pola te pozostaną puste w nowej obserwacji.
    Liczba poprzednich obserwacji
    Opcjonalnie określ, ile innych, wcześniejszych obserwacji tego samego spostrzeżenia będzie wyświetlanych w oknie podręcznym komentarzy i dokumentów obserwacji. Pozostawienie pustego pola powoduje przyjęcie wartości 0.
  4. Zaznacz pole wyboru Zatwierdzenie zbiorcze dozwolone, aby zezwolić na zatwierdzanie zbiorcze obserwacji z aplikacji mobilnej.

    Opcjonalnie określ następujące pola:

    Kopiuj wagę
    Zaznacz to pole wyboru, aby skopiować wagę z nagłówka spostrzeżenia lub innej obserwacji, jeśli zatwierdzenie zbiorcze jest dozwolone.
    Kopiuj intensywność
    Zaznacz to pole wyboru, aby skopiować intensywność z nagłówka spostrzeżenia lub innej obserwacji, jeśli zatwierdzenie zbiorcze jest dozwolone.
    Kopiuj rozmiar
    Zaznacz to pole wyboru, aby skopiować rozmiar z nagłówka spostrzeżenia lub innej obserwacji, jeśli zatwierdzenie zbiorcze jest dozwolone.
    Kopiuj istotność
    Zaznacz to pole wyboru, aby skopiować ważność z nagłówka spostrzeżenia lub innej obserwacji, jeśli zatwierdzenie zbiorcze jest dozwolone.
    Kopiuj zastąpienie daty następnej inspekcji
    Zaznacz to pole wyboru, aby skopiować datę następnej inspekcji z nagłówka spostrzeżenia lub innej obserwacji, jeśli dozwolone jest potwierdzenie zbiorcze.
    Kopiuj pola UDF obserwacji
    Zaznacz to pole wyboru, aby skopiować zdefiniowane przez użytkownika wartości innej obserwacji, jeśli zatwierdzenie zbiorcze jest dozwolone.
    Kopiuj z
    Określ, czy dane mają być kopiowane z nagłówka spostrzeżenia lub innej obserwacji tego samego spostrzeżenia.
  5. Kliknij przycisk Zapisz.