Nawigowanie w aplikacji w trybie ułatwień dostępu
W systemie Infor EAM każdemu użytkownikowi można zezwolić na pracę w trybie ułatwień dostępu. W trybie ułatwienia dostępu aplikacja jest w całości dostępna do nawigowania za pomocą klawiatury i dla czytników zawartości ekranu.
Aby włączyć dla użytkownika tryb ułatwień dostępu w aplikacji EAM, zaznacz pole wyboru Tryb ułatwień dostępu na ekranie Ustawienia użytkowników lub na ekranie Moje konto. Skontaktuj się z administratorem systemu, aby uzyskać więcej informacji.
Więcej informacji o kontach i ustawieniach użytkowników zawiera Podręcznik administratora systemu Infor EAM.
Mimo że aplikacja EAM jest obsługiwana przez wiele przeglądarek internetowych, firma Infor zdecydowanie zaleca używanie przeglądarki Internet Explorer 11 do pracy z aplikacją aplikacji w trybie ułatwień dostępu.
Aby sprawdzić skróty dostępne w czytniku zawartości ekranowej, odwiedź stronę internetową sprzedawcy oprogramowania — np. jeśli używasz czytnika zawartości ekranowej JAWS, odwiedź stronę WWW aplikacji JAWS.
Funkcje dostępne w trybie ułatwień dostępu
W trybie ułatwień dostępu interfejs użytkownika aplikacji będzie działał w następujący sposób:
- Pole Pierwszy ekran na ekranie Ustawienia użytkowników będzie ignorowane, chyba że wskazuje na ekran współpracujący z czytnikiem zawartości ekranu.Uwaga
Firma Infor zdecydowanie zaleca ustawienie pola Pierwszy ekran zgodnie z potrzebami użytkownika korzystającego z ułatwień dostępu.
- Główny pasek nawigacji ani menu nie będą wyświetlane. Wszelkie przejścia między ekranami realizowane będą poprzez naciśnięcie kombinacji klawiszy CTRL+F2 wywołującej okno podręczne Przejdź do ekranu.
- Wszystkie karty każdego ekranu będą ładowane do paska kart. Karty nie będą ukrywane na liście kart.
- Nie będzie dostępny główny pasek narzędzi służący do wykonywania typowych akcji, takich jak m.in. Zapisz rekord, Następny rekord i Podgląd wydruku. Skróty klawiszowe do tych akcji będą aktywne.
- Wszystkie ekrany będą ładowane w trybie pełnego widoku list:
- Użytkownik może wówczas wykonać filtr Dataspy, naciskając klawisz ENTER.
- Można przechodzić między zwróconymi rekordami za pomocą klawiszy ze strzałkami (W GÓRĘ, W DÓŁ, W LEWO, W PRAWO).
- Naciśnięcie klawisza ENTER powoduje załadowanie rekordu w trybie pełnego widoku rekordu.
- Użytkownik może przełączać się między widokiem listy (ALT+W PRAWO) a widokiem rekordu (ALT+W LEWO), używając skrótów klawiszowych.
- Na kartach z polami po umieszczeniu kursora w polu z formatowaniem specjalnym lub listą wyszukiwania wyświetlona zostanie podpowiedź. Umożliwi to czytnikowi zawartości ekranu odczytanie nazwy pola, wartości pola, stanu pola (wymagane, tylko do odczytu), a także instrukcji specjalnych dotyczących pola. Na przykład pole z listą wartości (LW) jest przez czytnik zawartości ekranu interpretowane tylko jako pole tekstowe. Gdy pole takie staje się aktywne i gotowe do wprowadzenia danych, pojawia się obok niego podpowiedź informująca użytkownika, że jest to pole z listą wyszukiwania, którą można wywołać klawiszem F9.
Funkcje standardowe niedostępne w trybie ułatwień dostępu
- Podsumowanie siatki nie będzie dostępne w trybie ułatwień dostępu.
- Projektant ekranów nie jest dostępny w trybie ułatwień dostępu.
- Menu kontekstowe wywoływane kliknięciem prawego przycisku nie jest dostępne podczas pracy w trybie ułatwień dostępu.
- Użytkownik nie będzie miał możliwości edytowania filtrów Dataspy.