Definiowanie instrukcji i procedur edytora wyzwalaczy

Definiuj instrukcje Flex SQL, aby definiować reguły walidacji właściwe dla Twojej organizacji. Można ustawić co najmniej jedną instrukcję, która będzie przetwarzana na potrzeby zdarzeń dodawania lub aktualizacji.

Przetwarzanie kodu Flex SQL pozwala na stosowanie instrukcji zapytań o dane (select) i manipulowania danymi (insert, update, delete). Instrukcje select umożliwiają utworzenie warunku sprawdzenia.

W instrukcjach SQL dozwolone są wielkie i małe litery. Jednak token identyfikatora wiersza musi być zapisany tylko wielkimi lub tylko małymi literami (np. :ROWID lub :rowid).

Każda instrukcja Flex SQL wymaga użycia wstępnie zdefiniowanego tokenu :ROWID. Ten token odwołuje się do identyfikatora wiersza bazy danych dla rekordu przetwarzanego w określonej tabeli. Instrukcja jest wykonywana dla każdego rekordu w tabeli, której dotyczy operacja insert lub update.

Maksymalna długość instrukcji wynosi 4000 znaków. Nie jest wymagany żaden znak zakończenia instrukcji (;).

Instrukcje manipulowania danymi są dozwolone, ale należy się upewnić, że takie instrukcje nie zaczynają nieskończonej kaskady kroków wyzwalających. Na przykład zwykle nie zaleca się tworzenia instrukcji Flex SQL, która aktualizuje tabelę bazową zdefiniowaną w obszarze Tabela.

Uwaga

Firma Infor zaleca definiowanie procedur Flex SQL w ścisłej współpracy z konsultantem ds. systemu Infor EAM.

  1. Wybierz kolejno opcje Administracja > Konfiguracja formatek ekranowych > Edytor wyzwalaczy.
  2. Wybierz tabelę (opcja Tabela), dla której mają zostać zdefiniowane instrukcje i procedury Flex SQL.
  3. Kliknij przycisk Dodaj Flex SQL.
  4. Określ następujące informacje:
    L.p.
    Określ kolejność przetwarzania kodu Flex SQL.
    Wyzwalacz
    Określ operację bazy danych, która zainicjuje zdarzenie. Obsługiwane są wyzwalacze działające po wstawieniu i po aktualizacji tabeli.
    Instrukcja SQL
    Określ instrukcję SQL, która zostanie wykonana, gdy nastąpi określona operacja dotycząca tabeli.
    Komunikat uszkodzenia
    Określ komunikat do wyświetlenia, gdy wykonanie instrukcji Flex SQL nie powiedzie się. Wykonanie instrukcji Flex SQL jest pomyślne, gdy instrukcja przetwarza co najmniej jeden wiersz w tabeli. Wykonanie instrukcji Flex SQL kończy się niepowodzeniem, gdy nie jest przetwarzany żaden wiersz. W celu aktywowania komunikatu uszkodzenia wybierz opcję Przerwij w przypadku uszkodzenia.
    Komentarze
    Wprowadź opis celu instrukcji Flex SQL.
  5. Opcjonalnie zaznacz pole wyboru Musi istnieć, co spowoduje, że procesor metody Flex SQL zatrzyma przetwarzanie kolejnych instrukcji Flex SQL, gdy bieżąca instrukcja nie przetworzy żadnego wiersza.
  6. Opcjonalnie zaznacz pole wyboru Przerwij w przypadku niepowodzenia, aby zatrzymać bieżącą operację, gdy zakończy się niepowodzeniem i spowoduje błąd.
  7. Opcjonalnie zaznacz pole wyboru Odwrotny kod powrotu, aby odwrócić kod stanu powrotu z bieżącej instrukcji Flex SQL. Jeśli to pole wyboru zostanie zaznaczone, a instrukcja przetworzy co najmniej jeden wiersz, wówczas procesor zwróci stan niepowodzenia. Jeśli instrukcja nie przetworzy żadnych wierszy, procesor zwróci stan sukcesu.
  8. Opcjonalnie zaznacz pole wyboru Aktywne, aby aktywować instrukcję Flex SQL.
  9. Kliknij przycisk Sprawdź kod Flex SQL, aby upewnić się, że bieżąca instrukcja Flex SQL jest poprawna. Jeśli ta instrukcja zawiera błędy (na przykład ma niepoprawną składnię), zostanie wyświetlony odpowiedni komunikat.
  10. Kliknij przycisk Prześlij.
    Zapoznaj się z poniższymi przykładami definicji kodu Flex SQL:
    Przykład 1
    Określ instrukcje kontroli lub edycje, które będą uzupełniać standardowe funkcje przetwarzania dostępne w systemie Infor EAM. Na przykład wprowadzenie wartości Centrum kosztowe jest opcjonalne w przypadku tworzenia zapotrzebowania w systemie Infor EAM. Jeśli uzyskanie wartości segmentów konta jest zależne od tego, czy używane jest centrum kosztowe, wówczas należy zdefiniować instrukcję kontroli, która nie pozwoli na aktualizowanie ani wstawianie zapotrzebowań bez wprowadzenia wartości centrum kosztowego.

    Zapoznaj się z poniższym przykładem instrukcji kontroli, która uzupełnia standardowe przetwarzanie dostępne podczas tworzenia zapotrzebowania w systemie Infor EAM:

    • Tabela
      Wprowadź R5REQUISITIONS.
    • Wyzwalacz
      Wprowadź POST-INSERT.
    • L.p.
      Wprowadź 10.
    • Instrukcja SQL
      Określ instrukcję SQL, która zostanie wykonana:
                           SELECT NULL
                           FROM R5REQUISITIONS
                           WHERE ROWID=:ROWID
                           AND REQ_COSTCODE IS NOT NULL
    • Komunikat uszkodzenia
      Wprowadź Podaj wartość Centrum kosztowe.
    • Wybierz opcję Musi istnieć.
    • Wybierz opcję Przerwij w przypadku uszkodzenia.
    Przykład 2
    Utwórz na formatce Flex SQL (w systemie Infor EAM) wiersze na wpisy i transakcje w celu nawiązania połączenia z rozwiązaniem Oracle Financials w tabeli R5ACCOUNTDETAIL.

    Zapoznaj się z poniższym przykładem tworzenia wierszy na wpisy szczegółów konta przy użyciu stałych wartości domyślnych. Ta instrukcja następuje po instrukcji kontroli z poprzedniego przykładu, która dotyczy wprowadzania wartości dla centrum kosztowego w przypadku tworzenia zapotrzebowań. Opcja L.p. określa kolejność, w jakiej instrukcje metody Flex SQL są wykonywane.

    • Tabela
      Wprowadź R5REQUISITIONS.
    • Wyzwalacz
      Wprowadź POST-INSERT.
    • L.p.
      Wprowadź 20.
    • Instrukcja SQL
      Określ instrukcję SQL, która zostanie wykonana:
                           INSERT INTO R5ACCOUNTDETAIL
                           (ACD_CODE, ACD_RENTITY, ACD_SEGMENT1, ACD_SEGMENT2, ACD_SEGMENT3,
                           ACD_SEGMENT4)
                           SELECT REQ_ACD, 'REQ',
                           '01',
                           '000',
                           '000',
                           '0000'
                           FROM R5REQUISITIONS                      
                           WHERE ROWID=:ROWID
      
    • Komunikat uszkodzenia
      Wprowadź Błąd podczas tworzenia szczegółów konta.
    • Wybierz opcję Musi istnieć.
    • Wybierz opcję Przerwij w przypadku uszkodzenia.
    • Wybierz opcję Aktywne.

    Powyższy przykład ilustruje odniesienie zapotrzebowania do R5ACCOUNTDETAIL, dla którego wypełniane jest REQ_ACD. System Infor EAM automatycznie wygeneruje klucz szczegółu konta zapotrzebowania. Nie musisz tworzyć wartości klucza szczegółu konta za pomocą kodu Flex SQL.

    Określenie definicji instrukcji Flex SQL do użytku w systemie Infor EAM na potrzeby szczegółów konta jest zależne od tego, które moduły Infor EAM i ERP są zintegrowane. Zacznij od przygotowania zarysu całego procesu zaopatrzenia. Następnie pracuj nad poszczególnymi grupami transakcji, aby ustalić potrzeby dotyczące walidacji i generowania kont. Te potrzeby są unikalne nie tylko dla każdego scenariusza integracji, ale również dla każdego klienta w dowolnym scenariuszu. Z tego powodu bardzo ważne jest upewnienie się, że cały proces został uważnie uwzględniony.