Kojarzenie zagrożeń i środków bezpieczeństwa na ekranie Macierz bezpieczeństwa

Istnieje możliwość zidentyfikowania i skojarzenia zagrożeń i środków bezpieczeństwa występujących podczas wykonywania wybranych czynności konserwacji w obrębie określonych obiektów. Zagrożenia i środki bezpieczeństwa skojarzone na tym ekranie zależą od kombinacji obiektów lub lokalizacji oraz czynności wykonywanej w obrębie obiektów lub lokalizacji. Na przykład zagrożenie wybuchu lub pożaru występuje, jeśli w celu usunięcia przecieku w zbiorniku zawierającym łatwopalną ciecz wymagane jest spawanie. Inne operacje w obrębie tego zbiornika niewymagające otwartego ognia mogą zawierać inne skojarzone zagrożenia, które nie obejmują ryzyka wybuchu lub pożaru. Ten ekran umożliwia zdefiniowanie wszystkich takich potencjalnie niebezpiecznych sytuacji.

Uwaga

Zagrożenia i środki bezpieczeństwa można także kojarzyć na karcie Bezpieczeństwo ekranów Urządzenia, Pozycje, Systemy oraz na ekranach czynności, takich jak Zlecenie standardowe i Harmonogramy KZ. Zagrożenia i środki bezpieczeństwa skojarzone na karcie Bezpieczeństwo ekranu zawsze mają zastosowanie do tych rekordów, niezależnie od czynności lub miejsca jej wykonywania. Na przykład obiekt zamontowany na wysokości 15 metrów zawsze stwarza niebezpieczeństwo polegające na tym, że może spaść. To niebezpieczeństwo lub zagrożenie istnieje niezależnie od wykonywanej czynności.

  1. Wybierz kolejno opcje Praca > Pozwolenie na prace > Macierz bezpieczeństwa.
  2. Kliknij przycisk Nowy rekord.
  3. Określ następujące szczegóły dotyczące bezpieczeństwa:
    Organizacja
    Określ organizację, do której należy macierz bezpieczeństwa.
    Zagrożenie
    Określ zagrożenie, które ma być skojarzone z tą macierzą bezpieczeństwa.
    Środek bezpieczeństwa
    Określ środek bezpieczeństwa chroniący pracowników przed zagrożeniem.
    Czas stosowania
    Określ czas, w którym powinien być stosowany środek bezpieczeństwa. Na przykład, jeśli pracownik używa przy pracy ognia, można wprowadzić czas "w trakcie", aby poinstruować pracownika o konieczności noszenia odzieży ognioodpornej w trakcie wykonywania zadania.
    Sekwencja
    Określ numer kolejny wskazujący na kolejność, w jakiej pracownik powinien być informowany o środkach bezpieczeństwa. Wszystkie środki bezpieczeństwa są istotne bez względu na wprowadzone dla nich numery kolejne.
  4. Określ następujące szczegóły dotyczące czynności:
    Harmonogram KZ
    Opcjonalnie określ harmonogram KZ, który ma zostać skojarzony z zagrożeniem i środkiem bezpieczeństwa dla tego obiektu.
    Zlecenie standardowe
    Opcjonalnie określ standardowe zlecenie pracy, które ma zostać skojarzone z zagrożeniem i środkiem bezpieczeństwa dla tego obiektu.
    Plan zadania
    Opcjonalnie określ plan zadania, który ma zostać skojarzony z zagrożeniem i środkiem bezpieczeństwa dla tego obiektu.
    Plan czynności
    Opcjonalnie określ plan czynności, który ma zostać skojarzony z zagrożeniem i środkiem bezpieczeństwa dla tego obiektu.
  5. Określ następujące szczegóły dotyczące obiektu:
    Klasa
    Opcjonalnie określ klasę obiektu.
    Kategoria
    Opcjonalnie określ kategorię obiektu.
    Obiekty
    Określ obiekt, jeśli pola Klasa i Kategoria pozostały puste.
  6. Opcjonalnie, aby zastosować szczegóły bezpieczeństwa do wszystkich rekordów podrzędnych, zaznacz pole wyboru Dotyczy podrzędnych. Dzięki temu rekord bezpieczeństwa dołączony do linii produkcyjnej będzie stosowany do wszystkich obiektów w tej linii produkcyjnej.
  7. Kliknij przycisk Prześlij.