Definiowanie edytora wyzwalaczy

Edytor wyzwalaczy lub instrukcje SQL można zdefiniować w celu zdefiniowania reguł walidacji specyficznych dla organizacji. Można ustawić co najmniej jedną instrukcję, która będzie przetwarzana na potrzeby zdarzeń dodawania lub aktualizacji.

Przetwarzanie kodu Flex SQL pozwala na stosowanie instrukcji zapytań o dane (select) i manipulowania danymi (insert, update, delete). Instrukcje select umożliwiają utworzenie warunku sprawdzenia.

W instrukcjach SQL dozwolone są wielkie i małe litery. Jednak token identyfikatora wiersza musi być zapisany tylko wielkimi lub tylko małymi literami (np. :ROWID lub :rowid).

Każda instrukcja Flex SQL wymaga użycia wstępnie zdefiniowanego tokenu :ROWID. Ten token odwołuje się do identyfikatora wiersza bazy danych dla rekordu przetwarzanego w określonej tabeli. Instrukcja jest wykonywana dla każdego rekordu w tabeli, której dotyczy operacja insert lub update.

Maksymalna długość instrukcji wynosi 4000 znaków. Nie jest wymagany żaden znak zakończenia instrukcji (;).

Instrukcje manipulowania danymi są dozwolone, ale należy się upewnić, że takie instrukcje nie zaczynają nieskończonej kaskady kroków wyzwalających. Na przykład zwykle nie zaleca się tworzenia instrukcji Flex SQL, która aktualizuje tabelę bazową zdefiniowaną w obszarze Tabela.

Uwaga

Firma Infor EAM zaleca definiowanie procedur Flex SQL w ścisłej współpracy z konsultantem ds. systemu Infor EAM.

  1. Wybierz kolejno opcje Administracja > Ustawienia > Edytor wyzwalaczy.
  2. Kliknij przycisk Nowy rekord.
  3. Określ następujące informacje:
    Tabela
    Określ tabelę baz danych.
    L.p.
    Określ liczbę porządkową instrukcji Flex SQL.
    Wyzwalacz
    Wybierz jedną z następujących opcji:
    • Dodawanie
    • Aktualizacja
    Instrukcja SQL
    Określ instrukcję SQL dla wybranej tabeli bazy danych.
    Komunikat uszkodzenia
    Wprowadź komunikat uszkodzenia.
    Komentarze
    Wprowadź komentarze dotyczące instrukcji Flex SQL.
  4. Opcjonalnie zaznacz pole wyboru Musi istnieć, jeśli instrukcja Flex SQL musi istnieć w tabeli bazy danych. Jeśli pole Musi istnieć jest zaznaczone, instrukcje SQL są uruchamiane w kolejności określonej przez liczbę porządkową. Jeśli jedna z instrukcji zakończy się niepowodzeniem, pozostałe nie zostaną uruchomione. Jeśli pole Musi istnieć nie jest zaznaczone, każda instrukcja jest uruchamiana osobno.
  5. Opcjonalnie wybierz opcję Przerwij w przypadku uszkodzenia, aby przerwać instrukcję w razie nieprawidłowości. Jeśli pole Przerwij w przypadku niepowodzenia jest zaznaczone, wygenerowana zostanie wartość w polu Komunikat o niepowodzeniu, pozostałe instrukcje SQL nie zostaną przetworzone, a zapisywanie wyzwolonych instrukcji Flex SQL zostanie anulowane.
  6. Opcjonalnie zaznacz pole wyboru Odwrotny kod powrotu, aby automatycznie odwrócić wartość zwróconą po ukończeniu instrukcji, tj. wartość null zmienia się na wartość inną niż null.
    Opcja Odwrotny kod zwrotu jest używana tylko z opcją Przerwij w przypadku uszkodzenia.
  7. Opcjonalnie zaznacz pole wyboru Aktywne, aby ustawić rekord instrukcji Flex SQL jako aktywny.
  8. Kliknij przycisk Zapisz rekord.
    Uwaga

    Rekordów oznaczonych jako Tylko Mobile nie można usuwać na tym ekranie. Należy je usunąć na urządzeniu mobilnym.

    Kliknij opcję Sprawdź kod Flex SQL, aby sprawdzić poprawność instrukcji SQL.