Parametry zakupów

Parametry zakupów są powiązane z zakupami i zapotrzebowaniami, które muszą zostać ustawione, aby zapewnić poprawne działanie elementów aplikacji.

Wartości parametrów zakupów należy ustawiać zgodnie z poniższą tabelą.

Kod Opis Stały
CNVIPUOM Gdy ten parametr jest włączony (WŁ.), system będzie szukał jednostki miary iProcure w tabeli Alternatywna j.m. programu EAM i używał powiązanej jednostki miary EAM dla tego rekordu w polu J.m. rekordu Komponent. Jeśli jednostka miary iProcure nie będzie zdefiniowana jako Alternatywna j.m. dla jakiejkolwiek jednostki miary w programie EAM, system użyje wartości z iProcure. WYŁ.
DEFPOTP Określa domyślny typ wiersza dla zamówień. Określ status użytkownika odpowiadający statusowi systemu PS (Stock Parts — komponenty z zapasów) lub PD (Direct Purchase — zakupy bezpośrednie) dla encji PLTP. System automatycznie ustawi typ wiersza zamówień domyślnie na określony status użytkownika.

Jeśli parametr DEFPOTP ma wartość null lub jeśli wprowadzisz niepoprawną wartość, system automatycznie ustawi typ wiersza zamówień domyślnie na systemowy status PS.

Nie
EXRTUPDT Ręczna aktualizacja kursu wymiany. Ustawienie tego parametru na wartość TAK umożliwi użytkownikom ręczne wprowadzanie wartości do pól kursu wymiany. Nie
EXTCHG Umożliwia uwzględnienie skorygowanych opłat w cenie podstawowej. Ten kod wskazuje, czy system automatycznie uwzględnia skorygowane opłaty, takie jak upust lub dodatkowa opłata podczas wprowadzania informacji w oknie dialogowym Dodatkowe koszty/upusty.

Jeśli wartością jest Y, system automatycznie wybiera opcję Dołącz dla wszystkich pozycji w oknie dialogowym Dodatkowe koszty/upusty i nie zezwala użytkownikowi na wyczyszczenie tego pola.

Jeśli wartością jest N, system automatycznie czyści opcję Dołącz dla wszystkich pozycji w oknie dialogowym Dodatkowe koszty/upusty i nie zezwala użytkownikowi na zaznaczenie tego pola.

Jeśli wartością jest M, system automatycznie czyści opcję Dołącz dla wszystkich pozycji w oknie dialogowym Dodatkowe koszty/upusty i umożliwia użytkownikowi zaznaczenie jej lub wyczyszczenie — odpowiednio do potrzeb.

Nie
INCREDIT Umożliwia aktualizowanie ceny komponentu w odniesieniu do noty uznaniowej lub obciążeniowej. Ten kod wskazuje sposób, w jaki system obsługuje aktualizacje cen komponentów w przypadku zatwierdzonych not uznaniowych i obciążeniowych. Poprawnymi wartościami są O (Off. — wyłączone), P (Partial — częściowe) lub F (Full — pełne), przy czym wartością domyślną jest O. Tę wartość możesz zmienić.

Jeśli wartością jest O, system nie aktualizuje cen komponentów po zatwierdzeniu noty uznaniowej lub obciążeniowej.

Jeśli wartością jest P, system stosuje kwotę kredytową w obliczeniu średniej ceny komponentu po zatwierdzeniu noty uznaniowej. Jeśli kwota kredytowa jest większa niż wartość komponentu w magazynie, wówczas system — w obliczeniu średniej ceny — stosuje część wartości kwoty kredytowej do wartości komponentu w magazynie. Ustawienie wartości P może spowodować, że obliczenie ceny średniej zwróci wartość 0 dla komponentu, ale zapewnia również, że cena średnia nie może być niższa od 0. Pozostała wartość kwoty kredytowej, która nie jest używana w obliczeniu ceny średniej, jest zapisywana jako saldo uznania za komponent w magazynie.

Jeśli jako metoda wyceny używana jest kolejka LIFO/FIFO, wówczas system stosuje kwoty kredytowe w sposób podobny, jak wtedy, gdy ustawiona jest wartość P — bez względu na ustawienie określone dla tego parametru; jednak system Infor EAM zapisuje niewykorzystaną kwotę kredytową w kolumnie IVL_LOSTCREDIT tabeli R5INVOICELINES, a nie zapisuje kwoty kredytowej jako salda uznania za komponent w magazynie.

Jeśli wartością jest F, system stosuje kwotę kredytową w obliczeniu średniej ceny komponentu po zatwierdzeniu noty uznaniowej, o ile kwota kredytowa jest niższa niż wartość komponentu w magazynie. Ustawienie wartości F zapewnia, że wynikiem obliczenia ceny średniej komponentu nigdy nie jest wartości 0.

Tak
INVADAYS Ten kod określa liczbę dni po wykonaniu, przez jaką alokacje faktury mogą być stosowane względem zlecenia pracy.

Przykład: 60

Nie
INVALLOC Ustawienie parametru INVALLOC na wartość TAK umożliwia śledzenie nieprzydzielonych różnic faktur. Ustawienie parametru INVALLOC na wartość NIE umożliwia zastosowanie wszystkich różnic faktur względem rekordu zapasów.

Przykład: NIE

Nie
INVDESC Opis faktury. Zmiana tej wartości nie ma wpływu na istniejące dane.

Przykład: Faktura

Nie
INVMETH Ten kod wskazuje domyślną metodę uzupełniania zapasów, która jest używana w celu utrzymywania poziomów zapasów. Poprawnymi wartościami są (M) dla Min./Maks., (-) dla Poziom odnowienia zapasu oraz (+) dla Na żądanie. Domyślnym ustawieniem tego parametru jest Poziom odnowienia zapasu. Nie
INVUPCAT Ten kod wskazuje, czy katalog dostawcy będzie aktualizowany po zatwierdzeniu faktury.

Przykład: NIE

Nie
IPSUPPC Określa istniejącą organizację wspólną, która powinna być używana jako organizacja komponentu, gdy nowy komponent zostanie utworzony za pośrednictwem interfejsu iProcure. Ta wartość jest używana tylko wtedy, gdy parametr instalacyjny IPSUPP jest ustawiony na C. Nie
LIMITLEV Poziom limitu. Ten kod wskazuje, czy system powinien sprawdzać wartość zamówień/zapotrzebowań na poziomie nagłówka (H), czy na poziomie wiersza (L). Zmiana tej wartości nie ma wpływu na istniejące dane. Nie
MATCHAPP Automatyczne zatwierdzanie pasujących faktur. Ten kod wskazuje, czy system automatycznie zatwierdza faktury, w przypadku których koszt wszystkich wierszy pasuje do kosztu wierszy zamówienia skojarzonych z wierszami faktury w zakresie tolerancji określonej dla opcji Dopasuj tolerancję bezwzgl. lub opcji Dopasuj tolerancję w % na formatce Organizacja.

Jeśli ustawiona jest wartość TAK, system automatycznie przypisuje status A (Zatwierdzono) do faktur, których wszystkie wiersze zostały dopasowane do wierszy skojarzonego zamówienia w określonym zakresie tolerancji. Jeśli wartością jest NIE, wówczas wszystkie faktury muszą być zatwierdzane ręcznie.

Nie
MATCHTOL Tolerancja dopasowania. Ten kod wskazuje tolerowaną różnicę (w procentach) między sumą wierszy faktury a kwotą określoną w nagłówku faktury. Poprawnymi wartościami są dowolne liczby nieujemne. Zmiana tej wartości nie ma wpływu na istniejące dane.
Uwaga

Parametr instalacyjny MATCHTOL nie jest już aktywny, ponieważ użytkownicy nie wprowadzają już wartości dowodu faktury. Zamiast tego wartość dowodu faktury jest teraz obliczana na podstawie łącznych kosztów faktury.

Przykład: 0

Nie
POCURR Ten kod wskazuje, czy system dopuszcza wielowalutowe wiersze zamówień.

Przykład: TAK

Nie
PORDDESC Opis zamówienia zakupu. Zmiana tej wartości nie ma wpływu na istniejące dane.

Przykład: Zamówienie

Nie
RCPTCURR Ten kod wskazuje kurs wymiany, którego system używa dla przyjęcia lub zwrotu towarów. PO= kurs wymiany zamówienia; RCPT= aktywny kurs wymiany w czasie zatwierdzenia transakcji przyjęcia/zwrotu.

Przykład: ZAMÓWIENIE

Nie