Tworzenie wpisów dziennika
Wpisy dziennika dotyczące transakcji systemu Infor EAM są przekazywane do systemu ERP przy użyciu transakcji wsadowej Publikowanie wpisu dziennika.
Przed rozpoczęciem tworzenia wpisów dziennika należy rozważyć poniższe pytania/problemy:
- Czy w źródle potrzebny jest więcej niż jeden proces, np. transakcje magazynowe?
Definicje procesów KG są tworzone dynamicznie w systemie Infor EAM dla każdego klienta, a w źródle dziennika może być potrzebnych wiele procesów. W przypadku zapasów może to być relacja między magazynowymi rachunkami zbiorczymi a kontami transakcji wydatków.
- Czy wymagane są osobne procesy w zależności od organizacji, nieruchomości lub magazynu?
Na przykład w wielu przypadkach magazyn jest powiązany z unikalnym rachunkiem zbiorczym w planie kont. Z tego powodu każdy magazyn wymaga osobnego procesu.
- Czy wpisy dziennika potrzebują więcej niż jednego zestawu ksiąg lub więcej niż jednego planu kont?
Należy pamiętać o tym, że zestaw ksiąg, źródło dziennika, kategoria dziennika i organizacja są wprowadzane na formatce
, a ta formatka jest komponentem podrzędnym definicji procesu tworzonej na formatce . Definicja procesu musi zostać skonfigurowana w taki sposób, aby wykorzystywała szczegóły referencji, które kontrolują zestaw ksiąg, źródło dziennika, kategorię dziennika oraz organizację. - Jak wpisy dziennika będą grupowane w źródle? Na przykład procesy magazynowe mogą być pogrupowane według typów transakcji, według kombinacji typu transakcji i magazynu albo według klasy komponentu.
Podczas tworzenia szczegółów odniesienia można używać wartości grupy harmonogramowania na formatce Instrukcji Where na formatce .
w celu podziału wpisów. Określenie szczegółów odniesienia spowoduje utworzenie parametrów warunkowych dla - Jak dane będą przypisywane do wpisów dziennika? Opcje obejmują datę transakcji oryginalnej, datę przesłania transakcji do aplikacji ERP oraz datę końcową okresu.
- Jaką wartość kwotową powinien mieć dziennik? Należy określić wartość transakcji, a następnie pomnożyć ją przez ilość transakcji. W razie potrzeby można uwzględnić współczynnik kosztów ogólnych.
- Co określa wartości segmentu konta wydatków dla konkretnej transakcji?Uwaga
Określenie wartości segmentu konta wydatków jest wymagane w celu napisania kodu w metodzie Flex SQL.
- Co określa wartości segmentu konta rozliczeniowego dla konkretnej transakcji?
Konto rozliczeniowe jest drugą częścią transakcji księgowych wykonywanych wyłącznie w aplikacji Infor EAM. Uwzględnijmy na przykład zapotrzebowania generowane w aplikacji Infor EAM, które łączą się z aplikacjami ERP, w których są przekształcane w zamówienia. Ponieważ zapotrzebowanie zasila proces zakupowy, którego właścicielem jest aplikacja ERP, dlatego w systemie Infor EAM nie jest wymagane rozliczenie. Porównajmy to z transakcjami magazynowymi, w których system Infor EAM jest jedyną stroną odpowiedzialną za wydawanie z magazynu i zarządzanie magazynem. Gdy wydanie generuje koszt obciążający rachunek obciążeniowy, wówczas musi również udostępniać rachunek rozliczeniowy do zaimportowania do księgi głównej.
- Które filtry powinny być stosowane przy wyborze transakcji do transferu? Te filtry określą parametry wymagane w instrukcji Where na formatce . Te filtry są zależne od wielu zmiennych wspomnianych w niniejszej sekcji.
- Jakie szczegółowe informacje o transakcji powinny być rejestrowane we wpisie dziennika, takie jak numer zlecenia pracy, numer komponentu i/lub numer urządzenia? Te informacje będą używane w instrukcji Doc. instrukcje aktualizacji na formatce . Otwarty interfejs dla importów dziennika umożliwia zapisywanie w polach odniesienia danych właściwych dla transakcji. Dane odniesienia stanowią komponent procesu łączonego z grupą transakcji.